KOLMEKUUNE KOOLIKUD

Niinimetatud kolmekuune imikute koolikud on tavaline probleem, mis mõjutab kuni 35% tervetest imikutest vanusega 3 nädalast kuni mitme kuu vanuseni ja ülejäänutel, umbes 40% lastest on sama probleemiga tegemist ainult aeg-ajalt. On mitmeid põhjuseid ning sageli kasutatakse neist mitmeid kombinatsioone.

Sellest hoolimata on just rektaalse toru kasutamist näidustatud ühe kõige levinuma seisundi kõrvaldamiseks, mil gaas koguneb soolestiku lõigus, mis seedetrakti suleb ja ei taha kogunenud gaasi lasta välja, kuna närvisüsteem pole veel piisavalt küps, et vabanemisprotsessi kontrollida.

Kui toru on sisestatud, avaneb gaasile väljapääs ja kogunenud gaas vaabane, mis põhjustabki probleemi. Valu taandub. Praegu on rektaalsete torude kasutamise suurim vaenlane aga emade hirm soovimatu tingrefleksi tekkimise ees, mis takistaks väljaheite õiget tühjendamist. See on ka enamuse pediaatrite traditsiooniline arvamus, et sagedasel rektaalse toru sisestamisel pärasoolde, või isegi ehk ka termomeeteri sistamisel võib välja kujuneda.

Instagram

Meie tooteid armastavad vanemad ja lapsed kogu maailmas!

Meie aitame pisikesi

Meie tooted on mõeldud väikseimatele meist.

Parimas hoolduses

Meie meeskond koosneb kogenud arstidest ja ekspertidest.